K12net English
Beden Eğitimi ve Spor

Hakkında

TED BURSA KOLEJİNDE BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR;

TED Okulları eğitim öğretim başarısının yanı sıra sportif ve sosyal etkinlikleriyle de adından her zaman söz ettirmiştir.

Okulumuz öğrencilerine doğru ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazandırabilmek için modern tesislerinde , tecrübeli öğretmenler ile çalışmalar sürmektedir. Sınırsız imkanlar doğrultusunda öğrencilerimize gerek okul içi gerek okul dışı saatlerde, istekleri ve yetenekleri doğrultusunda iyi bir takım sporcusu olma imkanı sunulmaktadır.Eğitim programımızda Beden Eğitimi dersleri haftada iki saat dönüşümlü olarak yüzme ve beden eğitimi olarak uygulanmaktadır.Derslerde öğrencilerin fiziksel gelişimlerini destekleyen, takım olma bilincini aşılayan, dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini kavratan çalışmalar yapılmaktadır.

Derslerde öğrencilerimizin, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda başarılı oldukları spor branşları tespit edilerek o branş üzerinde okul içi ve okul dışı saatlerde branşlarında uzmanlaşmış antrenörler ile çalışma imkanı sunulmaktadır.

ETKİNLİKLER;

BRANŞLAR;
Basketbol: Minik Erkek, Yıldız Erkek, Genç Erkek (Aynı zamanda genç erkek takımımız deplasmanlı bölgesel ligde mücadele edecektir.)
Voleybol: Minik Kız, Yıldız Kız
Futbol: Minik Erkek
Kayak: Minik Kız-Erkek, Yıldız Kız-Erkek, Genç Kız-Erkek
Yüzme: Minik Kız-Erkek, Yıldız Kız-Erkek, Genç Kız-Erkek

GENÇLER...
Hayat mücadeleden ibarettir.Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır:
“Galip olmak.Mağlup olmak”
Size...Türk Gençliğine terk edip bıraktığımız vicdani emanet,yalnız ve daima galip olmaktır...
M.K.Atatürk

 

TED Bursa Koleji eğitim öğretim başarısının yanı sıra sportif sosyal etkinlikleriyle de adından her zaman söz ettirmiştir.

Okulumuz öğrencilerine doğru ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazandırabilmek için modern tesislerinde, tecrübeli öğretmenler ile çalışmalar sürmektedir. Sınırsız imkanlar doğrultusunda öğrencilerimize gerek okul içi gerek okul dışı saatlerde, istekleri ve yetenekleri doğrultusunda iyi bir takım sporcusu olma imkanı sunulmaktadır. Eğitim programımızda Beden Eğitimi dersleri dönüşümlü olarak yüzme ve beden eğitimi olarak uygulanmaktadır.Derslerde öğrencilerin fiziksel gelişimlerini destekleyen, takım olma bilincini aşılayan, dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini kavratan çalışmalar yapılmaktadır.

Derslerde öğrencilerimizin, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda başarılı oldukları spor branşları tespit edilerek o branşta kendilerini geliştirebilecek çalışmalar yapılmaktadır.

Beden Eğitimi;
Milli Eğitimin temel ilkelerine uygun olarak kişinin beden, ruh ve fikir gelişimini sağlamaktır. İnsanın toplum kurallarına uygun olarak yaşaması, birbiriyle olan ilişkilerinin iyi örneğini verebilmesi, yardımsever, insan haklarına saygılı, dürüst davranması, zeki, ruhsal ve bedensel yapı itibariyle sağlıklı olmasıyla bağlantılıdır. Beden eğitimi, insanın sosyalleşebilmesi ve kişiliğini bulup doğru bir çizgi üzerinde yol almasında büyük rol oynar.
Spor, beden eğitimi faaliyetlerini özelleştirerek çeşitli branşlarda somutlaşmış, üst düzeyde yapıldığında fizyolojik, psikolojik, estetik, teknik özellikleri gerekli kılan yarışmaya dayalı ve katı kurallarla çevrili bir etkinliktir. Spor, başarıyı genişletme ve yarışmada üstün gelme amacını içerir. Bunun için bedensel açıdan daha yetenekli olanların seçilmesi ve seçilenlerin sürekli ve yoğun bir eğitimle yetiştirilmeleri gerekir. Spor, gerçek anlamda başarı gücünün artırılması ve kişisel açıdan en yüksek noktaya çıkarılması yolunda gösterilen yoğun çabadır.

Kişisel Yönden Sporun Önemi:

Çocuk ve Gençler için Spor Eğitiminin Önemi: