K12net English
Beden Eğitimi ve Spor

Fitness

Spora başlamak isteyen bütün insanlar; daha iyi bir sağlık düzeyine ulaşmak, kilo vermek, esneklik ve çeviklik kazanmak veya kas güçlerini arttıracak hacim kazanmak için yola çıkarlar. Ayrıca günümüzün modern insanı her zaman  yapacağı spor aktivitelerinin artık bir yaşam biçimi olduğunu kavramış olarak spora başlamakta ve devam ettirmeyi amaçlamaktadır. Bütün bu ihtiyaçlar hem sporda belli bir performansı yakalayarak dereceler elde edebilmek, hem de sağlıklı yaşam amacını taşımaktadır. İşte bugünün şartlarında bilimsel vücut geliştirme ve fitness çalışmalarının temeli bu noktadadır.
Böyle önemli olan bir konuda sadece kulaktan dolma ve rastgele bir sportif aktivitenin içine girilmesi ise son derece hatalı olmakta ve çeşitli sağlık problemleri yaratarak, insanı spordan uzaklaştırmaktadır. Her ne amaçla olursa olsun, çalışmalara başlamadan evvel bilinmesi gereken ana kuralların çok iyi kavranması ve buna göre çalışmalara başlanması, hem sağlık hem de sportif performans açısından çok önemlidir.
           
İşte bu amaçla, sizlere “Herkes İçin Spor” anlayışı ve bilimselliği çerçevesi içinde, Fitness Center’ da sağlıklı yaşam ile ilgili tüm soru ve problemlerinize doğru yanıtı bulacaksınız. Bu konular; tümüyle sağlıklı spor yapabilmek gayesiyle, vücut geliştirmekten kilo vermeye, form tutmaktan kilo almaya, aerobikten beslenmeye; tedaviye yönelik egzersizler ve hatta vücut tiplerine göre çalışmalara kadar uzanmaktadır.
Hijyen ve sağlığa önem veren Fitness Center; katında zemini taraflex ile kaplanmış koşu parkuru bulunmaktadır.
        
Boydan boya cam ile çevrelenmiş bir mekan olan. Fitness Center’ da sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmak isteyenler için her türlü donanım mevcuttur. Vücut geliştirmeye yönelik en son teknikteki ağırlık aletlerinin yanı sıra, bölgesel kas gruplarına ait mekanik ağırlıklı aletler, serbest ağırlıklar ve izometrik mide, basen, oblique egzersizlerine yardımcı olacak yer minderleri; Pilates, Step, Aerobic, Latin Step, Latin Dance, Tae Box, Yoga Fit, Body Sculp vs. gibi programların uygulandığı stüdyolar bulunmaktadır. Üyelik sistemi dahilinde belli zaman dilimlerinde yarı olimpik yüzme havuzundan yararlanılabilmektedir. Fitness Center’ da sağlıklı yaşam için her şey düşünülmüş. Herhangi bir sakatlanma ve benzeri sağlık problemleri ile karşı karşıya kalınması durumunda, ilk müdahaleyi gerçekleştirecek uzman doktor ve tesis içerisinde sağlık odası bulunmaktadır.

Uzman eğitmenler tarafından hazırlanan egzersiz programları kişilerin yaşı, fizyolojik, antropometrik özellikleri dikkate alınarak; maksimum nabız, istirahat nabzı, kas ağırlığı, yağ ağırlığı ve yüzdesi, beden kitle indeksi ve sıvı değerlerine göre hazırlanarak kişilerin performansları doğrultusunda belirli periyotlarda yenilenir.

Sağlıklı yaşam deyince spor, spor deyince tabii  ki TED Bursa Fitness Center gelir!

PİLATES
DERSLERİMİZ BAŞLAMIŞTIR!

PİLATES

“Sadece üç derste farkı hissedecek, 10 derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız”. Joseph Pilates

PİLATES NEDİR?

Joseph Pilates tarafından geliştirilen egzersiz metodudur. Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır.

 TED Bursa Fitness Center’ da Pilates derslerimiz elastik bant ve siwisball topları kullanılarak uygulanmaktadır. Kısa sürede vücudunuzda gözle görülür derecede değişim görmek istiyorsanız siz değerli velilerimizi Pilates derslerine bekliyoruz.

Ayrıntılı bilgi için TED Bursa Kolej’i Fitness Center Sorumlusu Tülin SORGUÇ ile irtibata geçebilirsiniz.