Veli Bilgilendirme Sistemi Français English
04.11.2016
Haber

JMUN (Junior Model United Nations)

TED Ortaokul İngilizce Bölümü olarak bu sene okulumuzda öğrencilerimizin dünya sorunlarına daha duyarlı olmalarını sağlayacak ve farkındalıklarını arttıracak olan JMUN (Junior Model United Nations) kulübünü açtık. JMUN kulübü Birleşmiş Milletler’in bir simülasyonu niteliğini taşımaktadır. Her bir öğrenci bir ülkeyi temsil eder ve bu ülkeyle ilgili detaylı bir araştırma yaparak öncelikle temsil ettikleri ülkeler hakkında sunum yapar. Bir sonraki adım olarak, öğrenciler temsil ettikleri ülkenin delegeleri olarak bir araya gelip, güncel bir sorunu tartışıp çözüm üretir.

Birleşmiş Milletler’in resmi dili İngilizce olduğundan, öğrenciler münazara, sunum ve rapor yazma gibi tüm aşamaları da İngilizce yaparak dil becerilerini geliştirme fırsatı elde eder. JMUN ile öğrenciler aynı zamanda, resmi dili doğru kullanmayı öğrenir. Bunun yanı sıra grup halinde çalıştıkları için yardımlaşma ve dayanışma becerilerini de geliştirirler. TED Ortaokul İngilizce Bölümü olarak JMUN kulübüyle öğrencilerimizin araştırma ve iletişim becerilerini olabildiğince geliştireceklerine inanıyoruz.

This year, as TED Secondary English Department, we started the JMUN club (Junior Model United Nations) which is an event that provides our students a chance to raise their awareness about world problems. JMUN is a simulation of United Nations. Each student, in this club, represents a particular country. They do a detailed research and present their countries with different activities. As a further step, students come together to talk about the current problems of the world and try to come up with resolutions.

The official language of JMUN is English, which helps students improve their language skill with debates they have among each other, practicing formal speech in front of their peers and writing reports. As JMUN is a formal organization, our students can also learn how to use formal language appropriately Along with these, in this club, our students learn collaboration and cooperation as well. As TED Secondary English Department, we believe that in JMUN club, our students will gain and develop research and communications skills to the atmost degree.

En az 1024x1280 çözünürlük, Chrome tarayıcı tavsiye edilir.
TED Bursa Koleji Bilgi İşlem Departmanı © 2010-2014