K12net English
CISV

Hakkında

CISV BENZERSİZ BİR GENÇLİK DEĞİŞİM ORGANİZASYONUDUR
CISV uzun süreli barışın, ancak bireylerin ve grupların arkadaşça bir arada yaşamayı öğrenebilmeleriyle mümkün olduğuna inanır ve bu inancı geliştirmeyi amaçlar.CISV ' ye göre bu vizyonu geliştirmenin anahtarı , işe çocuklardan başlamaktır. CISV programları gençlere diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla tanışma ve uluslararası arkadaşlıklar kurma fırsatı verir. Yerel anlamda programlar insanlara bulundukları toplum içerisindeki farklı kültürler hakkında bilgi edinme, barış ve anlayışla ilgili konularda önemli şeyler keşfetme şansı verir.

BARIŞÇI TOPLUMLARA DOĞRU
CISV, bireyleri, barış dolu bir toplum oluşturabilmek için aktif ve katılımcı hale getirmeyi amaçlar.Bireylerin, arkadaşlık ilişkilerini geliştirmelerini, etkili iletişim kurmayı öğrenmelerini ve liderlik becerilerine sahip olmalarını sağlar. Dünya barışı için dayanışma bilincinin oluşmasını teşvik eder. ilgilenen çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve ailelere yerel, ulusal, uluslararası içerikte organize edilmiş eğitsel aktiviteler yardımıyla ilgili konuları araştırma olanağı sunar. CISV programlan kişisel , kültürel , kültürler arası ve uluslararası öğrenmeyi desteklemek için planlanmıştır. Bu da bireylerin , kültürel alt yapı farkı gözetmeksizin diğer insanlara değer vermelerini, olumlu davranışlar geliştirmelerini, birlikte yaşama, oyun oynama ve çalışma becerileri kazanmalarını sağlar.

CISV NASIL ÇALIŞIYOR ?
CISV çalışmaları, kendini bu işe adamış her yaştaki gönüllü bireylerin uluslararası bir şekilde teşkilatlanmalarıyla yürütülür. Yerel , ulusal ve uluslararası düzeylerde CISV aktiviteleri mevcuttur. Bu aktiviteler, gönüllü üyelerce gerçekleştirilir. Bu üyeler aynı zamanda gerekli fon geliştirme çalışmalarım da yürütürler. Onların yönetim ile ilgili çalışmaları İngiltere'deki uluslararası ofis tarafında desteklenir.KİMLER KATILABİLİR ?
Village Camp – Ağustos 2008 ve Temmuz 2009 arası doğumlular (11 yaş) ( 5. ve 6. Sınıflar) 4 hafta Delegasyon olarak katılıyor.
Youth Meeting – Ağustos 2006 ve Temmuz 2008 arası doğumlu (12 ve 13 yaş karışık) (6.7. ve 8. Sınıflar) 2 hafta Delegasyon olarak katılıyor.
Step-Up Camp – Ağustos 2005 ve Temmuz 2006 arası doğumlular ( 14 yaş) (8. 9. ve Lise Hz. Sınıflar) Ağustos 2003 ve Temmuz 2004 arası doğumlular (15 yaş) 3 hafta Delegasyon olarak katılıyor.
Junior Councellar (J.C.) – Ağustos 2003 ve Temmuz 2004 arası doğumlular (16 yaş) (9.10.11 Sınıflar) 4 hafta (Village Camp’e dahil oluyor) Bireysel katılıyor.
Seminar Camp - Ağustos 2002 ve Temmuz 2003 arası doğumlular ( 17 yaş karışık) (11. ve 12. Sınıflar) 3 hafta Bireysel katılıyor.
IPP – Ağustos 2001 ve Temmuz 2002 arası doğumlular (19 yaş) katılıyor.