English
Müzik

Okul Korosu

İnsan sesinin dünya üzerindeki en doğal enstruman olduğu, büyüleyici tınıları ve özellikleri yıllarca müzik bilimcileri tarafından tartışılmış ve kabul görmüştür. Bu sayede uygulanması kolay görünen ama büyük çaba ve yetenek gerektiren doğanın bu mucizesi için sayısız eserler verilmiştir. Dünyaca ünlü besteciler, ozanlar insan sesi için şarkılar yazmıştır. Öğrencilerimiz çalışmalarında grup olmanın bilincini, müzik yapmanın zevkini yaşamışlardır. Farklı ülke ve kültürlerden şarkılar söylemenin yanı sıra, kendi kültürlerinden, türküleri de repertuarına katarak zengin bir dağarcık oluşturmuşlardır.

Film Müzikleri Konseri

TED Bursa Koleji öğrencileri tarafından 24 Mayıs 2012 Perşembe akşamı gerçekleştirilen “Film Müzikleri Konseri” izleyenleri büyüledi. Dans ve bale koreografileriyle de seyredenleri hayran bırakan konserde öğrenciler, velilere nostaljik dakikalar yaşattılar. Repertuarı içinde, unutulmayan filmlerin müziklerinin de yer aldığı konser, veli ve öğretmenleri gençlik yıllarına götürdü. TED Koleji Dilek Özcan Oditoryumu’nda yaklaşık 2 saat süren konser sonunda izleyenler, öğrencileri coşkulu alkışlarla ödüllendirdi.

YEDİ BÖLGEDEN YEDİ TÜRKÜ (10 KASIM 2011)

Atatürk’ü anma törenimiz de bu yıl Lise koromuz “YEDİ BÖLGEDEN YEDİ TÜRKÜ” teması altında mini bir konser verdi. Her coğrafi bölgemizden temsili bir türkü ile keyifli bir dinletiye dönüşen program, büyük beğeni topladı. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

"Yaşasın 90'lar" KORO KONSERİ (17 MAYIS 2011)

2. Kademe Koro kulübümüz 17 Mayıs 2011 tarihinde "Yaşasın 90'lar" adı altında bir konser vermiştir. 90lı yılların popüler şarkılarının yer aldığı repertuara canlı orkestra eşlik etmiştir. Sahne şovları ve danslarla süslenmiş gecede görsel bir şölen sergilenmiştir.

TED BURSA KOLEJİ'NDE CUMHURİYET COŞKUSU (29 Ekim 2010)

Cumhuriyet'in kuruluşunun 87. yılı spor salonumuzda gerçekleştirilen coşkulu bir törenle kutlandı. Işıklar Askeri Hava Lisesi'nin katılımıyla renklenen kutlama programımızda bağımsızlığımızın önemi bir kez daha vurgulandı. 29 Ekim kutlama programının başında saygı duruşu gerçekleştirildi. Ardından Işıklar Askeri Hava Lisesi Bandosu'nun eşliğinde herkesin yürekten katılımıyla söylenen İstiklal Marşı tüm salonda yankılandı. Işıklar Askeri Hava Lisesi Bandosunun çaldığı, TED Bursa Koleji Öğrenci Korosu'nun söylediği marşlara eşlik eden izleyiciler Cumhuriyet Bayramı heyecanını en üst seviyede yaşadı.

ÇOKSESLİ KOROMUZDAN MÜZİK ZİYAFETİ (17 Mart 2010)

17 Mart Çarşamba akşamı, Çoksesli koromuz, okulumuzda muhteşem bir konserle izleyicisiyle buluştu. Birçok dilden ve kültürden farklı ezgilerle, kulaklarımızın pasını silen öğrencilerimize, profesyonel bir orkestra da eşlik etti. Şarkılarıyla bizleri, kâh Karadeniz dağlarına, kâh Fransız bulvarlarına götüren koromuz, geçmişten günümüze akan zengin bir repertuarla izleyenleri mest etti. Kültürümüzden popüler şarkı ve türkülerin yanı sıra; İngilizce, Fransızca ve İspanyolca eserleri de seslendiren koromuzu başarılı performanslarından dolayı kutluyoruz.

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ TÖRENİMİZ

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü saygıyla andığımız 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü törenimizde okul koromuz keman, gitar, elektro bateri ve cahon çalgıları eşliğinde Atatürk’ün sevdiği birbirinden güzel eserleri seslendirdi. “Manastır Türküsü” nü , “Bilal Oğlan” ve “Vardar Ovası” şarkılarını,“Bülbülüm Altın Kafeste” türküsünü Özge ÖZGÜR şefliğinde solo seslendirmelere de yer vererek söyleyen koromuz, dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı.29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİMİZ

Cumhuriyetimizin 86.yılını coşkuyla kutladığımız törende TED Bursa Koleji öğrencileri birbirinden renkli etkinlikleriyle sahnedeydi. Programa renk katan okul koromuz Özge ÖZGÜR şefliğinde “Vatan Marşı”, “75.yıl Marşı”, “Yörük Ali” türküsü ve “10.yıl Marşı”nı izleyenlerin de katılımıyla coşkuyla seslendirdi.

TED BURSA KOLEJİ ÇOKSESLİ KOROSU (29 ŞUBAT 2009)

2006 yılında, Müzik Öğretmenimiz Özge ÖZGÜR tarafından çalışmalarına başlayan TED Bursa Koleji Çoksesli Korosu, 27 Şubat 2009 Cuma akşamı dinleyenlerine harika bir konser verdi.

Farklı ülke ve kültürlerden (İngilizce, Almanca, İtalyanca) şarkılar söylemenin yanı sıra, kendi kültürlerinden türküleri de repertuarına katarak zengin bir konser gerçekleştiren koromuz, çalışmalarında grup olmanın bilincini, müzik yapmanın zevkini bizlere de yaşattı. Konser sonunda, Genel Müdürümüz H. Alp BOYDAK ve İlköğretim Okul Müdürümüz Necati ÇAKIR koristlerimize, koro şefimize ve onlara seslendirmelerinde enstrümanlarıyla eşlik eden Sanat Öğretmenlerimize teşekkür belgelerini sundular.

Okul Koromuz 2008–2009 eğitim-öğretim yılında ki ilk konserini verdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleşen konserde; İzindeyiz, Cumhuriyet Marşı, Vatan Marşı ve Güzel Yurdum isimli parçaları seslendiren koromuza okul orkestramız eşlik etti. Öğrencilerimiz, performanslarıyla büyük beğeni topladı.

TED BURSA KOLEJİ TEK YÜREK, ÇOK SES…

İlköğretim 2. kademe öğrencilerimizden oluşan okul koromuz çalışmalarına, salı günleri devam etmektedir. Her çalışmada seslerindeki farklı tınıları da keşfeden öğrencilerimiz, çalışmalarda üstün bir performans sergileyerek, müzik yapmanın keyfini yaşamaktadırlar. Bunun yanı sıra zengin bir repertuar edinerek, dağarcığındaki eserlere yeni bir ses, yeni bir yorum getirmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz…

En az 1024x1280 çözünürlük, Chrome tarayıcı tavsiye edilir.
TED Bursa Koleji Bilgi İşlem Departmanı © 2010-2014